Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

W dniu 26.09.2017 uczniowie klasy 2a Akedmickiego Liceum Ogólnoksztłacącego ?Lingwista? wraz z nauczycielką biologii Anną Krajewską uczestniczyli w wykładach organizowanych w ramach programu ?Młodzieżowe Spotkania z Medycyną? przez GUMed. Tematyka wykładów dotyczyła problemu uzależnienia oraz szkodliwego wpływu na organizm używek. Ze względu na uczestnictwo w projekcie; ?Szkoła promująca zdrowie? nie mogliśmy opuścić tak ciekawych wykładów.  Pierwszy wykład pt. : ?Długa droga w dół ? czyli wpływ marihuany na organizm człowieka? został wygłoszony przez Julię Dopke i Katarzynę Sobieraj z klasy IIIciej I LO im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie.  Kolejny wykład pod tytułem ?Czy e-papierosy są lekarstwem na problem palenia tytoniu?? poprowadził dr Łukasz Balwicki z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi czemu palenie papierosów było kiedyś tak popularne, że nawet  każdy lekarz medycyny palił fajeczki J Wykład dr Balwickiego przybliżył uczniom skład e-papiersów,  plusy i minusy palenia tych wyrobów oraz także jak przestać palić w ogóle.  W pełni świadomi szkodliwości używek wróciliśmy do szkoły by móc się dzielić tą wiedzą.

Kilka zdjęć z wydarzenia dostępne jest w galerii

Scroll to Top