Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie, obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.

Obchody Dnia Tolerancji mają na celu znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji, zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji, a także wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, naukowców i instytucji publicznych, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

Podczas tego wydarzenia uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalnym konkursie, w którym należało opisać przykłady promowania tolerancji w życiu codziennym. Wśród wypowiedzi uczestników można było odnaleźć naprawdę piękne i mądre słowa.

Wybór najlepszych wypowiedzi był bardzo trudny. Niezależne Jury zadecydowało o nagrodzeniu aż 12 osób:

1. miejsce – Ewelina Piórecka, Nina Zaremba
  2. miejsce – Maciej Chabowski, Lena Boguszewska
  3. miejsce ? Rozalia Dąbrowska, Wiktoria Makowska, Wojciech Szeliga, Alicja Waluszko

Wyróżnienia: Weronika Urbańska, Matylda Praszek, Dobrochna Kóska, Rozalia Robakowska

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!