Matematyczny Bałtycki Festiwal Nauki

Dnia 22 maja 2015 uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w matematycznych wykładach zrealizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wykłady odbyły się w jednym z Audytoriów, w Budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Pierwszy wykład pt. „Rozwiązywanie układów równań uogólnioną metodą przeciwnych współczynników” wygłosił dr Krzysztof Radziszewski. Wykład miał na celu uświadomienie młodzieży potęgi ich wiedzy, która pozwala rozwiązywać dowolne układy równań liniowych.

Kolejną godzinę pt. „Wybrańcy Bogów” poprowadził mgr Wojciech Grąziewicz. Była to opowieść o życiu i osiągnięciach trzech wielkich geniuszy matematycznych: Évarista Galois, Srinivasa Ramanujana i Stefana Banacha.

Ostatni wykład pt. „Matematyka i humanistyka – dziedziny odległe czy bliskie?” poprowadziła dr Lucyna Kapała. Uczniom zostały przybliżone te dwie definicje oraz różnice między nimi.

Zdjęcia z wykładów tutaj.