Maraton pisania listów 2017

Maraton Pisania Listów Amnesty International odbył się po raz trzeci w naszej szkole, w dniach od 1 do 10 grudnia 2017 roku, uczniowie pisali listy w obronie osób lub społeczności, których prawa człowieka są naruszane.

Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Najważniejsze jest także zabranie głosu w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Napisaliśmy wspólnie listów 45 listów.

Wszystkim serdecznie dziękuję za przyłączenie się do tej niezwykle istotnej akcji.

Anna Pancer

Zdjęcia