Lekcja historii i demokracji: 30. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca 2019 roku zostanie przez nas zapamiętany jako fantastyczna lekcja historii i demokracji.
Równo 30 lat temu Polacy mogli po raz pierwszy od międzywojnia, w sposób częściowo wolny, wybrać swoich przedstawicieli do Parlamentu. Wybory sprzed trzydziestu lat to efekt uzgodnień Okrągłego Stołu. Otworzyły one drogę do odzyskiwania przez Polaków wpływu na losy państwa.
W samo południe 4 czerwca 2019 roku, przed budynkiem Europejskiego Centrum Solidarności, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu hymnu oraz wysłuchaliśmy proklamacji Deklaracji Wolności i Solidarności. Byliśmy również w Strefie Społecznej przy ECS, gdzie mogliśmy poznać oferty 200 organizacji pozarządowych z całego kraju.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Scroll to Top