Kolosy 2017

Uczniowie naszej szkoły 10 marca mieli okazję uczestniczyć w corocznych Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów ? KOLOSY  2017.

Kolosy 2015 A2 (420×594+3 mm).inddW jeden piątek  zobaczyliśmy cały świat. Nie mogliśmy oderwać oczu od telebimów rozmieszczonych w Pomorskim Parku Naukowo ? Technologicznym i na terenie Gdyńskiej Areny. Podróżnicy odkryli przed nami tajniki podróży po różnych częściach świata. Opowiadali o swych przygodach, spotkaniach z mieszkańcami: plemion afrykańskich,  wysp indonezyjskich, nomadów ze stepów Azji.

Widownia dowiedziała się,  jak wyglądają przygotowania do takich podróży. Podróżnicy opowiadali o pięknie przyrody, zabytków, życiu ludzi na całej planecie, nierzadko jakże odmiennym od tego co znamy. Dowiedzieliśmy się, jakie są najnowsze odkrycia geograficzne i jak wyglądają badania otaczającego nas świata.

Magia spotkań zawarta jest w przekazie, opowieściach snutych przez zwolenników jednośladów, dwóch kółek, żeglarzy, himalaistów, eksploratorów jaskiń, którzy zarażają swoją pasją, stając się inspiracją dla wszystkich pragnących podróżować i ciekawych świata.