Jurorzy 3 edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLSKIEJ PIOSENKI

Już w najbliższy poniedziałek w naszym liceum odbędzie się 3 edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLSKIEJ PIOSENKI. Aż 32 wokalistów zawalczy o wymarzone statuetki!

Oceniać ich będą profesjonalni Jurorzy, których przedstawiamy poniżej:

Weronika „Veira” Gabryelczyk – młoda kompozytorka, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszko i Musicians Institute w Hollywood. Swoje umiejętności kompozytorskie oraz wokalne od kilku lat rozwija również w Londynie pod okiem trenera wokalnego Joshua Alamu znanego ze współpracy z The Voice of UK, Rita Ora, James Arthur, Louisa Johnson czy Little Mix. Tworzy projekt pod pseudonimem Veira. Dzieliła scenę z takimi muzykami jak Hadrien Feraud (basista Chick’a Corea czy Jada Pinkett Smith), Federico Malaman, Jerry Leonide (pianista Al’a Jarreau). Uczestniczka ostatniej reedycji Polskiego Idola oraz Lektor Radio Gdańsk. Absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego.

Aleksandra Kotłowska – od 10 lat nauczyciel muzyki w Szkole Społecznej w Wejherowie, a także wieloletni instruktor nauki gry na gitarze i fortepianie. Muzykoterapeuta w przedszkolu specjalnym w Wejherowie. Od kilku lat działa również na scenie muzycznej komponując muzykę i pisząc teksty. Zespół Ola Kotłowska & Band powstał w 2016 roku i tworzy muzykę w klimatach około-rockowych. Piosenki zespołu można znaleźć na portalu społecznościowym FB i YT. Piosenka „Tu i Teraz” została hitem roku 2016 na antenie Polskiego Radia w Londynie. W tym roku jeśli czas pozwoli, muzycy planują wydać pierwszy album. W obecnej chwili koncertują z zaprzyjaźnionymi zespołami na trójmiejskich scenach muzycznych.

Dominika Klewicz – 21-letnia trochę gdańszczanka, trochę Kaszubka, trochę warszawianka. Od lat związana ze śpiewem – najpierw w młodzieżowym teatrze musicalowym Ingenium, potem zespołach „Lux Mundi” i „Kierunek Niebo”. Pasjonatka muzyki musicalowej, chrześcijańskiej i polskiej alternatywy. W Warszawie śpiewała w chórze gospel „Sienna Gospel Choir”. Obecnie bardziej aktorka, niż wokalistka, choć śpiewać nie przestaje i nigdy nie przestanie. Próbuje swoich sił w polskich filmach i serialach, produkcjach reklamowych i fotomodelingu. Jej największymi muzycznymi inspiracjami są: Demi Lovato, Kuba Badach, Ariana Grande, Linia Nocna, Tom Odell, Igor Herbut, Bitamina czy siostry Przybysz (i wiele wiele więcej). Większość swojego życia (14 lat) spędziła w harcerstwie. Studiowała Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi. Jej największym marzeniem jest żyć tak, by dać upust swoim artystycznym pasjom i ekspresji.

Wiesława Anna Szypelt – wokalistka i kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni. Trener wokalny w szkole muzycznej Yamaha oraz nauczyciel zajęć artystycznych w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Autorka tekstów i muzyki do piosenek, m.in. do spektaklu „Mała Księżniczka”.Jej piosenki można posłuchać na kanale YT. W wolnych chwilach rozwija swoje hobby artystyczne – aktorstwo – podczas tworzenia happeningów, performance z uznanymi artystami, jak i podczas spektakli, teledysków (Miłość, Miłość – K. Zalewskiego). Od dwóch lat stale współpracuje przy produkcjach telewizyjnych dla TVN, Polsat, TV Puls – role drugoplanowe, pierwszoplanowe i epizody m.in. w Gliniarzach, Ekipach w akcji, Rodzinnym Interesie, Ukrytej Prawdzie. Założyciel zespołu artystyczno-wokalnego Awokado, który ma na swoim koncie liczne osiągnięcia konkursowe, jak i udział w produkcjach teatralnych i widowiskach muzycznych. Dusza artystyczna, która ciągle poszukuje nowych doświadczeń w przestrzeni artystycznej.