IV Konkurs Antropologiczny – wręczenie nagród, 05.06.2018

5 czerwca 2018  roku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał projektu „Przenikanie się kultur: Polska, Białoruś, Ukraina, Litwa”. W ramach konferencji naukowej mogliśmy wysłuchać interesujących wystąpień zaproszonych gości na temat wielokulturowości Pomorza, tradycji i zwyczajów przyniesionych tutaj przez przesiedleńców z dawnych kresów wschodnich II Rzeczypospolitej oraz przenikania się kultur. Obejrzeć można było także wystawę prac artystycznych: palm wileńskich, ikon czy tradycyjnych łapci poleskich. Podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w IV Konkursie Antropologicznym zorganizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego.  Nasza uczennica Judyta Janczara zajęła 3 miejsce w konkursie. Fragmenty jej nagrodzonego eseju znalazły się także na planszach wystawowych. Judycie serdecznie gratulujemy sukcesu.

GALERIA