Gościnny wykład literaturoznawczy w języku angielskim
w Szkole Wyższej Ateneum.

Dnia 22.10.2013 grupa uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ?Lingwista? wzięła udział w gościnnym wykładzie prof. Marii Jesus Lorenzo Modia z Uniwersytetu Coruna w Hiszpanii. Spotkanie odbyło się w Szkole Wyższej Ateneum.

Wykład dotyczył Kobiet, jako czytelniczek oraz redaktorek XVIII wiecznej angielskiej prasy i był wygłoszony w języku angielskim. Mimo trudnego, jak na licealne standardy, tematu, był on skonstruowany w przystępny i atrakcyjny sposób. Uczniowie mogli poznać realia panujące
w XVIII wiecznej angielskiej prasie, rolę, którą odgrywały w niej kobiet oraz problemy, które napotykały na drodze do wolności słowa. Był to pierwszy z cyklu wykładów otwartych w Szkole Wyższej Ateneum, w których nasi uczniowie wezmą udział w bieżącym roku szkolnym.