Finał XIV Megaolimpiady Wiedzy

5 kwietnia 2019 roku już po raz czternasty mieliśmy okazję gościć na uroczystej gali wręczenia nagród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Megaolimpiada Wiedzy.

Uroczystość odbyła się w kinie Helios, a jej przebieg uświetnił swoją obecnością pan Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto, który wręczył nagrodę specjalną dla młodych dziennikarzy.

W tym roku w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym ?Lingwista? im. Hymnu Narodowego przeprowadziliśmy aż 3 etapy konkursu – szkolny, rejonowy, wojewódzki. Nasz konkurs patronatem honorowym objął Pomorski Kurator Oświaty oraz Gazeta Wyborcza.

Zgłoszonych do etapu rejonowego zostało 794 uczniów z 80 szkół województwa pomorskiego.

Przeprowadziliśmy na etapie rejonowym i wojewódzkim 10 konkursów z następujących przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, j. francuskiego, matematyki, historia i wiedzy o społeczeństwie, fizyki, chemii, biologii oraz geografii.

Wyłonionych zostało 25 laureatów z 8 klas szkół podstawowych oraz 28 laureatów z 3 klas gimnazjum, a także 16 finalistów z 8 klas szkół podstawowych oraz 24 finalistów z 3 klas gimnazjum.

Szczególne miejsce na podium zajęły 4 osoby, które uzyskały tytuł laureata w co najmniej 2 konkursach, zyskując miano MEGAOLIMPIJCZYKÓW.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Zdjęcia z gali wręczenia nagród można obejrzeć tutaj.

Scroll to Top