Dni Mózgu

W dniu 17.03.2017 grupa uczniów ALO z klasy 2giej wybrała się na Dni Mózgu organizowane przez Wydział Biologii UG.

Warsztaty i wykłady odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób, m.in. z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG, SKN „Homunculus”, SKN „Edukacja de novo” (EDEN), SKN neurochirurgii GUMed, Koła Nauk Psychologicznych ANIMA, KOS UG, SKN Chiropterologicznego, Brain Plus i wielu studentów i doktorantów.

Klasa uczestniczyła zarówno w warsztatach jak i wykładach. Każdy znalazł coś dla siebie. Judyta wybrała się na warsztaty ?Płeć piękna? prowadzone przez Marcina Kowalskiego.  Część osób zwiedzała wydział i poszczególne stoiska. Część osób skupiło swoja uwagę na wykładach:

W poszukiwaniu przyczyn zaburzeń ze spektrum autyzmu ? mgr Kacper Ptaszek
Studium psychopatii
Neurostymulacja, czyli czy można wybudzić się ze śpiączki
Jak nasz mózg rozumu nabrał ? prof. UG, dr hab.  Andrzej Borman

Jako jedyna grupa przy okazji uczestnictwa w Dniach Mózgu uczniowie ALO mieli możliwość odwiedzenia Muzeum Inkluzji w burszytnie, gdzie część uczniów z biol-chem mogła sobie przypomnieć wiadomości z ostatnich lekcji.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.