Finał konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy

9 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły (Ania, Dagmara, Dorota, Ola, Sebastian i Szymon) – finaliści konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy mieli przyjemność wziąć udział w jego ogólnopolskim finale.

Zmagania konkursowe odbywały się w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi. Licznie przybyły drużyny z całej Polski. Oprócz stresu nie zabrakło także zabawy, ponieważ popołudniu drużyny brały udział w warsztatach upcycligowych.

Upcyclingowy Zawrót Głowy jest konkursem, którego podstawowym celem jest pokazanie jak ekologicznie, prosto i niedrogo zmieniać i upiększać swoje otoczenie, to niezastąpiona satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego. Wystarczy pomysł i wyobraźnia, aby z rzeczy nieprzydatnych stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób przedmiotom drugie życie i dbając przy tym o środowisko.

Grupa z ALO otrzymała podkoszulki z logo akcji oraz upominki w postaci gier i materiałów edukacyjnych z zakresu przyrody i ekologii. O miejsce na podium powalczymy za rok.

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj.