Święto Matematyki

Dnia 14.03.16r. już tradycyjnie uczniowie ALO świętowali Dzień Matematyki, a dokładniej Dzień Liczby Pi. Spotkanie rozpoczęliśmy pokazem filmiku pt. ?Bzdura to Matura?, nakręconego przez uczniów. Następnie wszyscy zostali podzieleni na 5-osobowe zespoły, w których to przystąpili do matematycznej rywalizacji.

Wszystkie grupy podeszły do trzech konkurencji: ?znajdź rozwinięcie dziesiętne liczby Pi?, matematyczne karaoke oraz runda sucharów.

Pod koniec rozstrzygnięto konkursy przedpremierowe. Pierwsze miejsce za najlepsze zdjęcie pt. ?Matematyka Królową Nauk? zajęła Alicja Nikitin, drugie – Natalia Cyrzan, trzecie – Dagmara Krzysztofiak, Ola Świątczak i Dorota Zielonka.

W konkursie na najlepszą matematyczną potrawę zwyciężyła Ola Świątczak, drugie miejsce zdobyła Iza Szulist, trzecie – Igor Łuczyc Wyhowski.

Rozdano także nagrody zwycięzcom quizu, czyli Marysi Zalewskiej oraz Adrianowi Płotka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 🙂

Zdjęcia z Dnia Matematyki można zobaczyć tutaj.