Projekt pt. ?Nie biegam. Nie widzę. Nie słyszę.?

22 stycznia 2016r. uczniowie klasy 2 zaprosili do udziału w projekcie uczniowskim pt.?Nie biegam. Nie widzę. Nie słyszę? całą społeczność szkolną. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiego projektu AMNESTY INTERNATIONAL ?RAZEM MAMY SIŁĘ: STOP DYSKRYMINACJI!?

Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na codzienne problemy, z którymi borykają się osoby z niepełnosprawnością. Uczniowie przygotowali warsztaty, podczas których przez jeden dzień w szkole na własnej skórze wszyscy mogli sprawdzić, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidzące, niesłyszące, poruszające się na wózku inwalidzkim lub o kulach.

W trakcie warsztatów uczniowie zapraszali do wykonywania zwykłych codziennych czynności, ale poruszając się na wózku, o kulach, z zasłoniętymi oczyma lub zatkanymi uszami.

W ramach naszej akcji największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja języka migowego, którą poprowadziła pani Ewa Zduńska, tłumacz j. migowego i terapeuta zajęciowy.

Pod koniec zajęć uczestnicy poproszeni zostali o wypełnienie krótkiej ankiety podsumowującej nasze działania.

Zdjęcia z tych warsztatów można obejrzeć tutaj.

Na naszym fanpage’u można także obejrzeć film podsumowujący projekt, nakręcony przez uczniów.

Film nakręcony przez uczniów, który jest podsumowaniem projektu pt. „Nie biegam. Nie widzę. Nie słyszę.”

Posted by Akademickie Liceum Ogólnokształcące ?Lingwista? on 15 luty 2016