Wymiana polsko-niemiecka w Heppenheim

W dniach od 03.05 do 09.05.2015 braliśmy udział w projekcie wymiany polsko-niemieckiej w Heppenheim.

Temat spotkania brzmiał: “Manipulacja w mediach” a jego celem było zgłębianie wiedzy uczestników w tym temacie oraz dyskusja, a także nauka krytycznego spojrzenia na to, co przedstawiają media.

Wymiana co prawda była dość krótka, ale zrobiliśmy mnóstwo rzeczy, zwiedziliśmy Frankfurt, Darmstadt, Dieburg (w tym szkołę naszych niemieckich kolegów), a także dowiedzieliśmy się czegoś nowego o dziennikarstwie i manipulacji w mediach. Najzabawniejsze były enerdżajzery, które pomagały nam się codziennie obudzić i zintegrować np.: kucyk pony, let me see your funky chicken oraz wilkołaki. W czasie licznych zajęć, zadań typu “city rally”, dyskusji oraz zwiedzania, wszyscy się dobrze poznaliśmy. Stworzyliśmy grupę wielu wspaniałych ludzi, którzy będą trzymać ze sobą kontakt przez długi czas.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć tutaj.