Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 25.09-30.09.16r. odbył się projekt wymiany polsko-niemieckiej.

To już kolejny raz, kiedy spotkaliśmy się z uczniami Alfred-Delp-Schule z Dieburga w Niemczech i wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach. Istotą wydarzenia była europejska integracja i budowanie dobrych relacji na przestrzeni lat miedzy Polską a Niemcami.

Razem z naszymi niemieckimi kolegami zwiedzaliśmy gdańskie Stare Miasto, Sopot oraz Europejskie Centrum Solidarności.

W wolnym czasie wymienialiśmy się swoimi poglądami i zauważaliśmy różnice między naszymi krajami. Wieczorami cieszyliśmy się swoim towarzystwem. Serdeczne podziękowania kierujemy do Domu Pojednania i Spotkań im. św. M. Kolbego za miłą gościnę i smaczne jedzenie. Na rewanż musimy czekać do maja 2017, kiedy to polska grupa pojedzie do Heppenheim w Niemczech.

Zdjęcia z wymiany można zobaczyć tutaj.