Wyjście na piknik naukowy UG

Dnia 15 października 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku Naukowym UG.

Po wejściu do głównego namiotu mogliśmy zwiedzić i zobaczyć różnorodne stanowiska przygotowane przez Wydziały UG. Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki przygotował Salon gier, DIY od BUY w elektronice, czary mary w fizyce, bilardy (laserowe), warsztat koszulkowy (teoria węzłów), ogórek zen (drgania fal oraz krzywa Lissajousa), kolor temperatury, kawiarenkę szkocką, warsztat z odczytywania kodów kreskowych (koło naukowe logistyki), warsztat o handlu fair-trade i zrównoważonym rozwoju (koło naukowe handlu zagranicznego), biotechnolandia – recykling, bursztyny, tworzenie swojego własnego wirusa (Wydział Biotechnologii), chemia w kuchni (koło naukowe chemików), Muzeum UG, Kryminalistyki i Inkluzji w Bursztynie, warsztat samoobrony i żonglerki (Wydział Nauk Społecznych), magia wschodu – smakołyki rosyjskie, słowiańskie zagadki i chińskie ciasteczka (Wydział Filologiczny). Na scenie głównej odbywały się Dialogi Malarskie (forma dialogu poprzez sztukę), pokazy tańców oraz wywiady z naukowcami – w przyjemnej, przystępnej formule, do 30 minut, gdzie profesorowie UG zmierzyli się z pytaniem, czym dla nich jest nauka.

Następnie udaliśmy się na Wydział Biologii UG i wzięliśmy udział w bardzo ciekawym wykładzie dr Marcina Szulca ?Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nas z planszy?.