Wycieczka na Suwalszczyznę

W dniach 31 maja ? 5 czerwca 2015 wybrani uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wzięli udział
w wycieczce na Suwalszczyznę, zrealizowanej w ramach projektu UE pt. ?Suwalszczyzna ? kraina jak baśń?. Głównym celem tego wyjazdu było poznanie najciekawszych miejsc i zakątków Suwalszczyzny oraz nakręcenie filmu promującego ten region. Nasi uczniowie byli jedną
z kilkunastu grup, która wzięła udział w konkursie na najlepszy film oraz w warsztatach dziennikarskich.

Podczas tych 5 dni wzięliśmy udział w festynie ?Dla Rodziny? zorganizowanym w miejscowości Jeleniewo, w licznych wycieczkach po Wigierskim Parku Narodowym oraz po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Przeszliśmy szlakiem Czarnej Hańczy, byliśmy także nad najgłębszym w Polsce jeziorem Hańcza. Poznaliśmy suwalskie legendy, uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Pana Huberta Stojanowskiego i zajęciach filmowych prowadzonych przez Panią Renatę Jacewicz, zasmakowaliśmy także kilku regionalnych potraw.

Najciekawsze jednak były zajęcia dziennikarskie z p. Maciejem Orłosiem, na których mogliśmy poznać kilka praktycznych ciekawostek zza kulisów telewizji. Zwiedziliśmy także Muzeum Archeologiczne w Suwałkach, odwiedziliśmy takie miejscowości jak Dowspuda, Augustów, Studzieniczna. Byliśmy także na granicy trzech państw: Polski, Litwy i Rosji.

Podczas zajęć z panem Hubertem został ogłoszony konkurs na najlepsze zdjęcie. Nasze uczennice: Dorota Zielonka oraz Dagmara Krzysztofiak zdobyły aż 4 z 6 nagród!

Aktualnie Naszym ostatnim zadaniem jest dokończenie filmu o Suwalszczyźnie i przesłanie go
do organizatorów oraz przede wszystkim zebranie jak największej ilości głosów. Liczymy na Wasze wsparcie! 🙂

Zdjęcia z wycieczki już wkrótce w Naszej galerii.