Wycieczka językowo-krajoznawcza do Irlandii Północnej

 

W dniach 8 – 15 czerwca uczniowie ALO wzięli udział w wycieczce językowo-krajoznawczej do Irlandii Północnej. Dzień po przylocie i ulokowaniu się u rodzin goszczących zostali zapoznani z programem zajęć przygotowanych przez szkołę językową the North West Academy w Derry.

Przez tydzień nasza młodzież pilnie doskonaliła swoje umiejętności językowe, poznawała historię i kulturę Derry, zwiedzając między innymi najsłynniejsze w Europie murale polityczne przedstawiające konflikt polityczno-społeczny, który miał miejsce w Irlandii Północnej od początku lat 60, aż do roku 1998.

Niewątpliwie największą atrakcją okazała się całodzienna wycieczka do Grobli Olbrzyma. Ta niesamowita formacja skalna składa się z blisko 40 000 bazaltowych kolumn, ułożonych jakby nieskładnie, lecz wyglądających niczym efekt pracy ludzkich rąk. Powstała ona w wyniku erupcji wulkanu i liczy sobie aż 60 milionów lat. W towarzystwie niestrudzonej przewodniczki nasza młodzież poznała również nieco mniej oficjalną wersję powstania tego cudu przyrody.

Piątego dnia uczniowie wybrali się na wycieczkę do stolicy Irlandii Północnej – Belfastu. Tam spacerowali po ogrodzie botanicznym, zwiedzili The Ulster Museum, gdzie prezentowane są materiały ze zbiorów sztuki pięknej i użytkowej, archeologii, etnografii, skarbów z hiszpańskiej Armady, historii lokalnej, numizmatyki, archeologii przemysłowej, botaniki, zoologii i geologii. Jest to największe muzeum w Irlandii Północnej i jeden z elementów składowych National Museums of Northern Ireland.

W czasie wycieczki nie zabrakło bardziej przyziemnych uciech. Quiz zespołowy dostarczył sporo emocji. Zajęcia z jogi i mindfulness wyciszyły rozentuzjazmowane serca.

A taniec irlandzki pokazał co tak na prawdę znaczy gra zespołowa.

Na zakończenie zmagań z językiem angielskim w goszczącej naszych uczniów szkole, wszyscy otrzymali certyfikaty.

Scroll to Top