Wolność – lekcja w kinie

Dnia 9 października 2020 uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w seansie filmowym pt. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

 

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

 

Film wzbudził wiele emocji zarówno uczniów jak i nauczycieli. 

Na podstawie filmu odbyła się krótka prelekcja, podczas której został poruszony temat „Czym jest dla mnie wolność?”.