Wizyta w Gdyńskim Akwarium

Dnia 28 stycznia 2020 uczniowie klas 2 wzięli udział w wycieczce do Gdyni.

Pierwszym punktem programu było Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego. To dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku. Jednak pomimo tej wyjątkowości Akwarium spełnia wszystkie funkcje współczesnego zoo, podejmując działania na rzecz ochrony zwierząt, propagując idee ochrony przyrody, prowadząc szeroko pojętą edukację ekologiczną oraz badania naukowe.

Na początku wycieczki uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Nasz Bałtyk”. Następnie mogli obejrzeć zaprezentowane w Akwarium gatunki zwierząt wodnych z całego świata oraz dowiedzieć się wielu nowych informacji o tym niezwykłym świecie podwodnym.

Wspólny spacer bulwarem nadmorskim, przez polankę redłowską aż po Klif w Orłowie był świetnym zakończeniem tej całodziennej wyprawy.