Warsztaty pt. „Wspólna przestrzeń, wspólna sprawa”

18 października 2016 uczniowie klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w warsztatach pt. „Wspólna przestrzeń, wspólna sprawa” organizowanych przez Fundację Elektrownia Inspiracji, we współpracy z Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej, klubami American Corner oraz Ambasadą USA.

Zajęcia odbywały się na terenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na problem wykluczenia społecznego z powodu niepełnosprawności lub starości ze względu na istnienie barier architektonicznych w przestrzeni miejskiej.

Uczniowie mieli okazje poznać problemy osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych, niesłyszących czy osób starszych. Podczas zajęć młodzież mogła wcielić się w osoby starsze lub nie w pełni sprawne, i na własnej skórze poznać z czym zmagają się na co dzień, wykonując proste czynności jak poruszanie się po ulicy czy budynkach użyteczności publicznej. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, gdyż otworzyły nam oczy na problemy z jakimi muszą sobie radzić starsi i niepełnosprawni.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.