Warsztaty na UG z astrobiologii

1 czerwca 2022 uczniowie klas 1b, 2b i 3c biol ? chem uczestniczyli w warsztatach ?Astrobiologia ? w poszukiwaniu życia, nie tylko na Ziemi?. Zajęcia te odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a poprowadziła je pani dr Anna Kot.

Uczestnikom przybliżone zostały m.in. treści dotyczące: molekularnych podstaw życia na Ziemi, granic występowania życia ziemskiego, teorii biogenezy oraz krótkiej historii rozwoju życia na Ziemi.

Po wykładzie zaczęła się burzliwa dyskusja dotycząca eksploracji kosmosu przez człowieka   i etyki międzyplanetarnej.

Po ciekawych warsztatach uczniowie zwiedzili budynek Wydziału Biologii, w którym znajdują się różnorodne wystawy, takie jak drzewo rodowe człowieka, szkielet finwala, bursztynowy las.