Tora! Tora! Tora!

7 grudnia 2021 roku uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w spacerze historycznym z okazji 80 rocznicy japońskiego ataku na Pearl Harbour. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Muzeum II Wojny Światowej. Uczestnicy w trakcie krótkiego wykładu mogli poznać zagadnienia dotyczące walk na Pacyfiku w latach 1941-45. W trakcie pokazu obejrzeli eksponaty związane z marynarką wojenną w Japonii, m.in. szablę od munduru paradnego, menażkę żołnierską, nakrycia głowy i oryginalne fotografie z dnia ataku znajdujące się na co dzień w muzealnych magazynach. Podczas spaceru po wystawie stałej uczniowie zapoznali się z problematyką dziejów Japonii na przełomie XIX i XX wieku oraz podczas II wojny światowej.