Targi Akademickie Uniwersytetu Gdańskiego

Dnia 10 marca 2020 uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w Targach Akademickich Uniwersytetu Gdańskiego.

Naszą wizytę rozpoczęliśmy od warsztatów ?Jak postrzegamy miasto?” na Wydziale Nauk Społecznych. Po krótkim wykładzie i dyskusji przeprowadzonych przez panią dr Joannę Stępień uczniowie tworzyli mapy mentalne dotyczące przestrzeni wokół naszej szkoły. Podczas zajęć uczniowie mogli nie tylko rozwinąć swoją wyobraźnię przestrzenną, ale również dowiedzieć się o wieku czynnikach wpływających na zabudowanie terenu. Bardzo dziękujemy Pani Joannie za możliwość udziału w tym warsztacie i bardzo profesjonalne zajęcia.

Następnie zapoznaliśmy się z ofertami różnych uczelni przy specjalnie przygotowanych stoiskach, na Wydziale Prawa i Administracji. Przy okazji mogliśmy również zwiedzić Wydział Historyczny.

Wizytę w Kampusie UG zakończyliśmy na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, gdzie wzięliśmy udział w krótkich warsztatach pt. ?Fizyka kwantowa w eksperymencie? w pracowni naukowo-dydaktycznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. strukturę materii na poziomie atomowym za pomocą mikroskopu elektronowego, obserwować ruch elektronu w polu elektrycznym i magnetycznym, a także interferencję promieniowania laserowego.