Szkoła do Hymnu 8.11.2019

Rok temu, 11 listopada 2018 roku wspólnie świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Polskie szkoły w kraju i za granicą wzięły udział w akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej”, którą ogłosiła Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej.
O wyznaczonej godzinie – 11.11 wspólnie śpiewaliśmy  cztery zwrotki hymnu narodowego.

Również w tym roku szkolnym Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiła szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Nauczyciele i uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego w ramach tegorocznej akcji zaśpiewali Hymn Narodowy w historycznym miejscu, pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970.