Ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów ALO w Będominie

6 października br. w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – tradycyjnie już – odbyło się ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego.
Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Anna Pancer.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z przewodnikami zwiedzili muzeum, po czym udali się do pobliskiego Przywidza, by wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez prężnie działający Samorząd Uczniowski. Największą atrakcją okazało się ognisko i pieczenie kiełbasek w sposób tradycyjny – czyli na kijach.