Projekt ?Our Democratic Europe? Erasmus+ w Belgii

W dniach 20-23 stycznia 2018 roku uczennice klasy 3 Natalia Cyrzan i Izabela Maszczyk oraz pani Anna Pancer, brały udział w ostatnim już, czwartym seminarium międzynarodowym projektu Erasmus+  ?Our Democratic Europe?.

Tym razem  spotkanie odbyło się w Belgii, w Roeselare, a instytucją goszczącą była Bibliotheek Roeselare. Zajęcia warsztatowe odbywały się w różnych miejscach tego uroczego belgijskiego miasta, m.in. w siedzibie biblioteki, w młodzieżowym centrum kultury, a także podczas wycieczek do Brugii oraz Brukseli.

W trakcie seminarium uczniowie naszej szkoły, VI i VII LO z Gdańska oraz III LO z Gdyni pracowali wspólnie z uczniami szkół z Danii, Holandii oraz Belgii nad tematyką związaną z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, walką z rasizmem oraz problemami związanymi z migracjami ludności. Puntem kulminacyjnym projektu była wizyta w Brukseli w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim, gdzie młodzież miała za zadanie podsumować rezultaty swojej dwuletniej pracy
w projekcie. Efektom pracy młodych ludzi z 4 krajów europejskich przyglądali się politycy, była też przestrzeń do wspólnej wymiany poglądów podczas dyskusji dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej
z udziałem europosłów. W Parlamencie Europejskim młodzież spotkała się z europosłem Tomem  Vandenkendekaere  oraz Ministrem do  Spraw Młodzieży i Kultury Svenem Gatz.

Udział w projekcie był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników, mamy nadzieję, że wkrótce nastąpi jego kontynuacja.

GALERIA

Scroll to Top