Pomorska Noc Naukowców na terenie Politechniki Gdańskiej

Pomorska Noc Naukowców to szereg wydarzeń, które popularyzują szeroko pojętą naukę.

Pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty i wykłady – wszystko po to, aby pokazać, że nauka jest ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim dostępna dla każdego. W tym roku Pomorska Noc Naukowców odbyła się 29.09.2023 r. m.in. na terenie Politechniki Gdańskiej.

Florian i Oskar z klasy II a w ramach tej wyjątkowej nocy uczestniczyli w wykładzie „Fizyk pod wodą, czyli o fizyce i biofizyce nurkowania”. Bardzo ciekawa i starannie przygotowana prezentacja wyjaśniała co widać, słychać i czuć… pod wodą. Piękne zdjęcia podwodnego świata i szereg pokazów wzbogaciły wykład.

Po wykładzie, przed Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej, odbył się pokaz pirotechniczny.

Kolejna Pomorska Noc Naukowców za rok. Będziemy na pewno!

Scroll to Top