Pasowanie uczniów klas pierwszych w Będominie, 20.10.2017

Dnia 20 października 2017 r. w Będominie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ?Lingwista?.

Część oficjalna, czyli uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, była urozmaicona występami artystycznymi, które przygotowali starsi koledzy i koleżanki. Nie zabrakło również poloneza.

Pani Dyrektor Anna Pancer, dla uczczenia tej podniosłej chwili,  wręczyła wszystkim pierwszoklasistom wpinki wykonane ze srebra, będące wyrazem nobilitacji i przynależności do społeczności szkolnej oraz sympatyków Gdańskich Szkół ?Lingwista?.

Jak co roku, w ramach podziękowania i wdzięczności za długoletnią przyjaźń naszych szkół z Muzeum Hymnu Narodowego przekazane zostały cenne podarunki na ręce pana kierownika Muzeum w Będominie ? Pana Przemysława Reya i kustosz, Pani Małgorzaty Gańskiej. Po uroczystości i pamiątkowej fotografii mieliśmy także okazję zwiedzić Muzeum Hymnu Narodowego.

Część nieoficjalna ? otrzęsiny oraz ognisko przygotowane przez uczniów klas II i III, odbyły się w parku przy Muzeum.