Pasowanie uczniów klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego.

Dnia 2 października 2020 w Będominie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego.

Zaraz po przyjeździe uczniowie klas pierwszych mieli okazję zwiedzić Muzeum Hymnu Narodowego.

Część oficjalna, czyli uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, była urozmaicona występem artystycznym. Uczniowie klasy 2 zaprezentowali poloneza.

Pani Dyrektor Anna Pancer, dla uczczenia tej podniosłej chwili,  wręczyła wszystkim pierwszoklasistom wpinki wykonane ze srebra, będące wyrazem nobilitacji i przynależności do społeczności szkolnej oraz sympatyków Gdańskich Szkół „Lingwista”.

Jak co roku, w ramach podziękowania i wdzięczności za długoletnią przyjaźń naszych szkół z Muzeum Hymnu Narodowego przekazany został upominek na ręce pana kierownika Muzeum w Będominie – Pana Przemysława Reya i kustosz, Pani Małgorzaty Gańskiej. 

Część nieoficjalna – otrzęsiny oraz ognisko przygotowane przez Samorząd Uczniowski, odbyły się w parku przy Muzeum.