BIOLOGICZNE WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

W środę 10.11.2021 klasy biol-chem naszej szkoły brały udział w warsztatach „Oswoić dzikiego – pochodzenie zwierząt domowych”. Zajęcia te przeprowadziła pani dr Anna Kot – pracownik naukowy Wydziału Biologii UG.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się m.in. o zmianach morfologicznych, fizjologicznych

i w sposobie zachowania, jakie zaszły u zwierząt w wyniku udomowienia ich przez człowieka. Poznali przodków dzisiejszych zwierząt domowych oraz patogenezę niektórych chorób odzwierzęcych.

W drugiej części warsztatów dyskutowano na temat etycznych uwarunkowań relacji człowiek-zwierzę. To była cenna lekcja dla naszych licealistów.

Po zajęciach wszyscy udali się do Muzeum Inkluzji w Bursztynie, gdzie obejrzeli stałą ekspozycję edukacyjną pt.”Życie w lesie bursztynowym”.

źródło zdjęć: UG