Warsztaty dot. Wolontariatu “dr Clowna”

W dniu 30 października 2015 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej mieli przyjemność uczestniczyć
w warsztatach przygotowanych i poprowadzonych przez panią Agatę Chruszcz – pełnomocnika Oddziału Gdańsk Fundacji „Dr Clown”.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość poznania zalet śmiechoterapii, a także dowiedzieli się więcej o funkcjonowaniu wolontariatu w charakterze “doktora klauna”.

Warsztaty poprowadzone zostały z zastosowaniem metod aktywnych; uczniowie nauczyli się robić zwierzątka z balonów, pokazywać magiczne sztuczki, a także posłuchali opowieści o pracy klauna w szpitalu.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu “Wolontariat z (u)śmiechem” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Więcej informacji o działalności fundacji i o śmiechoterapii znajdziecie tutaj: www.drclown.pl lub bezpośrednio u pani Agaty Chruszcz: agata.chruszcz@drclown.pl

Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć tutaj.