XIX MEGAOLIMPIADA WIEDZY DLA UCZNIÓW klas 8 szkół podstawowych

W ramach Megaolimpiady Wiedzy przeprowadzamy konkursy z przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii z wiedzą o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki.

Dlaczego organizujemy Megaolimpiadę?

Motywujemy uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, a także rozwiązywania problemów w twórczy sposób, zachęcamy ich do wykorzystania wiedzy w praktyce. Rozwijamy zainteresowania młodych ludzi z różnych przedmiotów oraz wyłaniamy talenty i wspieramy uczniów uzdolnionych w ich rozwoju.

MIEJSCE: ALO „Lingwista” im. Hymnu Narodowego, ul. Gdyńskich Kosynierów 11 w Gdańsku.

UCZESTNICY: Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

TERMIN I MIEJSCE ETAPU SZKOLNEGO: 12-14.02.2024, szkoły uczestniczące

TERMIN I MIEJSCE ETAPU REJONOWEGO: 04-08.03.2024, uczniowie klas 8

Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” 80-866 Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11

TERMIN I MIEJSCE ETAPU WOJEWÓDZKIEGO: 08-12.04.2024, uczniowie klas 8

HARMONOGRAM KONKURSÓW- ETAP WOJEWÓDZKI:

Data Godzina Przedmiot konkursowy

12.00 biologia, fizyka, historia, j. niemiecki, j. polski
14.00 j. angielski

14.00 geografia

Wyniki etapu rejonowego

Do etapu wojewódzkiego konkursu XIX Megaolimpiada Wiedzy przechodzą uczestnicy etapu rejonowego, którzy uzyskali co najmniej 75% w poszczególnych konkursach:

Regulamin konkursu:

Regulamin XIX Megaolimpiady Wiedzy
Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Megaolimpiada Wiedzy – zgoda rodzica

Wyniki etapu wojewódzkiego zostaną opublikowane na stronie szkoły 19 kwietnia 2024 r.
Serdecznie zapraszamy laureatów konkursów na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 30 kwietnia 2024 r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym „Lingwista” o godzinie 12.00.