Wymiana polsko?niemiecka

W dniach od 20-25.09.2015 odbył się w Gdańsku projekt wymiany polsko-niemieckiej.

To już kolejny raz, kiedy spotkaliśmy się z uczniami Alfred-Delp-Schule z Dieburga w Niemczech i wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach. Istotą wydarzenia była europejska integracja.

Razem z naszymi niemieckimi kolegami zwiedzaliśmy gdańskie Stare Miasto, Sopot, Europejskie Centrum Solidarności, której historię poznaliśmy, stworzyliśmy fikcyjne biografie, które mogłyby zmienić bieg historii oraz spotkaliśmy się z dwoma młodymi politykami głównych polskich partii, których czekały ciekawe, ale i również kontrowersyjne pytania.

W wolnym czasie wymienialiśmy się swoimi poglądami i zauważaliśmy różnice między naszymi krajami. Wieczorami cieszyliśmy się swoim towarzystwem. Serdeczne podziękowania kierujemy do Domu Pojednania i Spotkań im. św. M. Kolbego za miłą gościnę i smaczne jedzenie. Na rewanż musimy czekać do maja 2016, kiedy to polska grupa jedzie do Heppenheim w Niemczech.

Zdjęcia z wymiany można obejrzeć tutaj.