Wykłady

Klasy drugie na wykładzie o zdrowym odżywianiu

W miniony poniedziałek klasy 2abc wybrały się do Wyższej Szkoły Zdrowia w ramach podjętej współpracy między uczelnią a naszym ALO. Uczestniczyły w wykładzie pani dr inż. Katarzyny Żyłki na temat wpływu diety na stan zdrowia skóry i wyniki w nauce. Następnie licealiści zwiedzali budynek uczelni z bogato wyposażonymi salami zajęć m.in. pielęgniarstwa i kosmetologii. Uczniowie zapoznali się również z ofertą studiów.

Dzień otwarty Wydziału Chemii UG

W dniu 12 marca uczniowie klas biol-chem wzięli udział w wydarzeniach Dnia Otwartego Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas przygotowanych przez studentów i pracowników Wydziału: warsztatach laboratoryjnych, wykładach i pokazach doświadczeń mieli okazję utrwalić oraz poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę z zakresu między innymi:
💎 właściwości pierwiastków chemicznych,
🧪 reakcji katalitycznych,
🕶 chemiluminescencji oraz
🔌 podstaw elektrochemii i druku 3D 🖨

Warsztaty z VR w IPN Gdańsk

Klasa 1a (8 marca) odwiedziła IPN Gdańsk na warsztatach nowego typu. Uczniowie zapoznawali się z polską historią za pomocą okularów VR. Mogli wcielić się w polskich lotników podczas II wojny światowej, poznać losy rodziny Ulmów lub odkryć tajną drukarnie Solidarności Walczącej umieszczonej w jednym z wrocławskich mieszkań z lat 80. XX wieku.

Druga edycja wycieczki profilowej dla klas biol-chem do Torunia.

Druga edycja wycieczki profilowej dla klas biol-chem do Torunia, za nami🙂
Uczniowie z rozszerzenia biol-chem spędzili razem dwa niezapomniane dni, pełne nauki, warsztatów i pasjonujących doświadczeń.
Między innymi, zdobywali umiejętności:
– wytwarzania świec,
– przeprowadzania elektrolitycznego rozkładu wody,
– wykonywania biotechnologicznych procesów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym,
– wyrabiania ciasta piernikowego, pieczenia i dekorowania pierników,
– skręcania karmelowych lizaków.
Dziękujemy za profesjonalne prowadzenie, bogatą ofertę oraz serdeczną gościnę:
🧪Centrum Chemii w Małej Skali
🔬Centrum Nowoczesności
👩‍🍳🗝 Żywemu Muzeum Piernika i Domu Legend Toruńskich
🍭Manufakturze Cukierków
🤎Toruń

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Klasy 1c, 2c oraz 3b ponownie uczestniczyły w wykładach z cyklu Młodzieżowe Spotkania z Medycyną organizowanego przez GUMed. 🩺🩻💉
Uczniowie wysłuchali trzech wykładów. 1. uczennicy 4klasy VI LO w Gdyni nt. szkodliwego działania alkoholu, 2. prof. Beaty Lipskiej-Ziętkiewicz z Katedry Biologii i Genetyki Medycznej GUMed, pt.: Zapisane w genach oraz 3. prof. Romana Nowickiego z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed pt. Jak dbać o skórę. Po każdym wystąpieniu uczniowie mieli czas na zadawanie pytań i dyskusję z wykładowcą. Szczególne zainteresowanie wzbudził ostatni wykład, co zaowocowało największą liczbą pytań od uczniów.
Asia z klasy 1c otrzymała od prof. Ziętkiewicz wyróżnienie za najciekawsze pytanie.