Europejski Korpus Solidarności – lekcja z wolontariuszem z Brazylii

Wczoraj gościliśmy w murach naszej szkoły Aruana Rosa, brazylijskiego wolontariusza działającego w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawił on naszym najstarszym uczniom możliwości, jakie czekają na nich w międzynarodowym programie Komisji Europejskiej, w ramach którego młodzi ludzie mogą wziąć udział w projektach z zakresu wolontariatu oraz rozwoju zawodowego.

Dzień Ziemi w ALO

Dnia 21 kwietnia 2023 wspólnie świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne sprzątanie terenów wokół naszej szkoły.
Ogłoszono konkurs na największy worek uzbieranych śmieci. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyczynili się do oczyszczenia i tym samym upiększenia naszej szkolnej dzielnicy. Należy wyjątkowo pochwalić klasę 1c za najlepsze przygotowanie się do akcji! Brawo!

Pierwsze miejsce w konkursie zdobywają następujące zespoły:
(wszyscy otrzymują pochwały i nagrody):
2a Emilia K., Eryk Ł., Basia K.
2a Wiktor D., Marysia M., Julia J., Filip G.
3b Matylda P., Aniela Z.
3b Rozalia D., Oliwia W., Zosia S.
4a Bartosz B., Mieszko P., Mariusz A., Igor Ch.
1b Amelia T., Antonina U., Filip Sz.
1c Ksawery T., Mateusz S., Ignacy W.
1c Iga D., Julka Ch., Julka Sz.
1a Wojtek P., Oskar W., Kuba P.

Wyróżniono dodatkowo następujące grupy (wszyscy otrzymują pochwały):
2b Paweł Sz., Filip L., Piotr T.
2a Maks B., Janek S., Bartek S.
3ab Kuba S., Szymon H., Antek K.
1b Eryk B., Ania Cz., Oliwia K.
1b Karina M., Zuzia M., Asia M.
1c Nina M., Dominika T., Wiktoria L.
4a Dawid M., Kinga P., Marta S.
1a Ewa F., Devi B., Iga B., Yelyzaveta L.
1a Olaf M., Maks F., Volodymyr B.

GRATULACJE!

Warsztaty w języku angielskim na temat europejskiego wolontariatu

Klasy IIIB i Ic uczestniczyły w warsztatach w języku angielskim na temat europejskiego wolontariatu przygotowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Uczniowie zapoznali się z możliwościami, jakie daje wolontariat oraz z akuratną ofertą przedstawioną przez wolontariuszki z Francji, Włoch i Grecji.