Zovirax no prescription buy Ventolin buy Lipitor No Prescription fucidin no prescription Zocor without prescription Levothroid no prescription Aricept no prescription Propecia buy Seroqueln nexium No Prescription buy vardenafil no prescription Amitriptyline without prescription
Zadzwoń: 58 300 06 05 - Mail: alo@oswiatalingwista.eu

Szkoła Promująca Zdrowie

spz_logoAkademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” od roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęło realizację projektu „Sieć Szkół Promujących Zdrowie”.

W listopadzie 2016 r. otrzymaliśmy z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty, Pani Moniki Kończyk, Akt Przynależności do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Przez kolejne 2 lata będziemy czynnie działać na rzecz promocji zdrowia w naszej szkole, abyśmy za dwa lata mogli stać się szkołą z wojewódzkim certyfikatem Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 

Definicja szkoły promującej zdrowie:

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

  • systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
  • wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy szkoły promującej zdrowie:

  1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
  2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
  3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.
  4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

 

Szkolny koordynator: p. Sylwia Łuczak-Jagieła

Harmonogram działań na lata 2016/2017 – 2017/2018.

 

Wydarzenia

Dzień zdrowego śniadania – Listopad 2017

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną – Wrzesień 2017

Sportowo-integracyjna wycieczka do Załakowa – Wrzesień 2017

Kręć kilometry dla Gdańska i ALO – Kwiecień 2017

Fit drugie śniadanie w ALO – Marzec 2017

Artykuł o zdrowym odżywaniu w nowym numerze ALO! ALO! – Marzec 2017

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną i ciekawy wykład o tym jak dbać o zdrowie podczas zdobywania górskich szczytów – Luty 2017

Wyjście na lodowisko – Styczeń 2017

Wyjście na lodowisko – Grudzień 2016

Kilka słów o projekcie w szkolnej gazetce ALO! ALO! – Listopad 2016

Sportowo-integracyjna wycieczka szkolna do Wiela – Wrzesień 2016

Wróć na górę