spz_logoAkademickie Liceum Ogólnokształcące ?Lingwista? od roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęło realizację projektu „Sieć Szkół Promujących Zdrowie”.

W listopadzie 2016 r. otrzymaliśmy z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty, Pani Moniki Kończyk, Akt Przynależności do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Przez kolejne 2 lata będziemy czynnie działać na rzecz promocji zdrowia w naszej szkole, abyśmy za dwa lata mogli stać się szkołą z wojewódzkim certyfikatem Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Definicja szkoły promującej zdrowie:

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

• systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
  • wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy szkoły promującej zdrowie:

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
  2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
  3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.
  4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Harmonogram działań na lata 2016/2017 – 2017/2018.

Dzień Zdrowia w ALO

Kręć kilometry dla Gdańska i ALO – Kwiecień 2017

Fit drugie śniadanie w ALO – Marzec 2017

Artykuł o zdrowym odżywaniu w nowym numerze ALO! ALO! – Marzec 2017