Ludzie w świecie owadów: przytul karalucha, czyli jak polubić owady.

W dniu 15.09.2017 uczniowie klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ?Lingwista? uczestniczyli w warsztatach biologicznych, które poprowadziła Pani Małgorzata Piotrowicz. Pani Małgorzata jest entomologiem, który ukończył studia biologiczne na Uniwersytecie Gdańskim.

Tematyka warsztatów miała na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat świata owadów i ich roli w ekosystemach. W trakcie zajęć uczestnicy poznali ciekawostki o owadach, ich niezwykłe zwyczaje oraz szereg gatunków pożytecznych, chronionych i pospolitych. Zajęcia miały na celu też pobudzić iskrę przyrodnika i pozwolić zmniejszyć dystans pomiędzy ludźmi i sześcionogimi stworzeniami. Pierwsza część zajęć miała charakter teoretyczno-dyskusyjny, natomiast w drugiej części zajęć uczniowie mogli bliżej poznać niektóre gatunki owadów min:
– Afrykańskiego ślimaka olbrzymiego (nasz szkolny pupil),
– Straszyka filipińskiego o imieniu Spinka,
– Straszyka peruwiańskiego o imieniu Boni (Clyde został w domu),
– Karaczany: Juliusz Cezar oraz Kleopatra,
oraz krocionoga o imieniu Laura.

Zdjęcia w galerii