Blok Edukacji Historycznej – 25 czerwca

25.06.2014 ( środa) UCZNIOWIE REALIZUJĄ BLOK EDUKACJI HISTORYCZNEJ.

W programie:
KINO PRZEŁOMU 1989

SESJA POPULARNONAUKOWA I PROJEKCJE FILMOWE, W TYM ?FILM O WOLNEJ POLSCE?, ?80 MILIONÓW?

ORAZ Sala BHP (stocznia Gdańska).

KINO PRZEŁOMU 1989 – to próba przyjrzenia się naszej rzeczywistości sprzed 25 lat. Wybory
do Sejmu 4 czerwca 1989 roku zmieniły Polskę, Europę i Świat. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniła się nasza rzeczywistość i czy filmy, które powstały w 1989 roku nadal opowiadają tę historię w jasny i zrozumiały dla wszystkich sposób. Wydarzenia tego dnia przekreśliły porządek jałtański. Przegląd będzie także rodzajem podziękowania, złożonego wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń nie tylko politykom, ale przede wszystkim zwykłym ludziom, którzy mieli odwagę zmienić świat za pomocą kartki wyborczej. Wpisze się w atrakcyjny filmowy sposób w obchody 25-lecia tego wydarzenia.

UCZNIOWIE WSZYSTKICH KLAS zbiórka o godz. 9.45 przed Bramą Stoczni przy Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku.
Opiekunowie: A. Pancer